Kiri AVGN-ile

Postitusaeg: veebruar 2016

Ma olen oma eluga praegu ülimalt rahul. Kõik on nii hästi, et mul puuduvad isegi soovid. Mul on kõik, mida ma tahtnud olen. Hoolimata sellest meenutan teatud heldimusega viimaseid aastaid keskkooli lõpust enne kodukülast lahkumist, kui alatasa oli aega sõna otseses mõttes 24-tunniseid jutumänge pidada ning gängiga kokku saamine oli alati vaid telefonikõne küsimus, sest õhtud oli vabad, praegu maailmasse laiali pillutud sõbrad elasid jalakäigu kaugusel, keha nägi samasugune välja sõltumata menüüst ja trennist ning arved ja argikohustused (ja noh, naised) olid võõrad mured.

Üks kõige tugevamaid seoseid selle ajaga on minu jaoks Angry Video Game Nerd (AVGN), kes esimesena video kujul mänge arvustades oluliselt järgijaid kogus ja seda ajal, kui YouTube oli alles üks paljudest teistest võrdsetest videosaitidest. AVGN arvustas vanu 80ndate ja 90ndate telekamänge (jah, neid vanu, kassettidega) või õigemini valis nende seast välja kõige kohutavamaid ja mõnitas nende puudujääke vaimuka ning üle vindi banaalse sõimuga. Tema kanalist on välja kasvanud praegune lõputu hord Youtube'is tegutsevaid filmide ja mängude videoarvustajaid.

Kuigi AVGN jätkab tegevust siiani, on olemas ainult teatud hulk tõeliselt halbu telekamänge ja on arusaadav, et nüüd enam kui 130 episoodiga, jagub materjali vaid napilt paari osa jaoks aastas. Persooni taga olev isik, James Rolfe, jätkab see-eest tegevust muude mängu- ja filmipõhiste projektidega. Kuna AVGN on minu jaoks nii meeldivalt seotud selle kindla perioodiga elust, leidsin, et miks mitte James'ile isiklikult tänusõna saata. Kirjutasin talle kirja.

Hey James!

I've never written fan mail before, so I'm not really sure what to put here, except I really enjoy AVGN. I was in high school when the first episode came out. Now ages seem to have gone by, I've been through conscription and uni and somehow ended up being a pharmacist. You know how some games from the past stay under your skin and intertwine with all the other memories from that time? Well that's sort of what AVGN is for me. Watching it just takes me back to a simpler time. Any new episode is like getting together with an old friend.

I'm on night shift at the moment and just figured it maybe might mean something to you that there's this pharmacy all across the other side of the world where someone passing by at 2 am might hear a familiar nerdy tune being whistled. The word of the nerd has been heard in the world.

Take care!

Hoolimata sellest, et tüübil on ilma liialdamata miljoneid järgijaid ja isegi hoiatus, et tal on küll tunnustavate kirjade üle hea meel, aga pole lihtsalt füüsiliselt võimalik neile kõigile vastata, potsatas minu postkasti paar päeva hiljem vastus.

Hi, thanks very much for the kind words. Much appreciated.

Kuna vastus tuli mitu päeva hiljem ja paistis mitteviimistletud, tundub mulle, et see pole automaatvastus, vaid et Nerd tõesti kirjutas mulle kiire vastuse. Lahe, et elame ajal, kus pole takistust kellele tahes isiklikult tunnustust avaldada ja paar sõna vahetada.