BarHiid Stuudio logo

Testmängude seis

Postitusaeg: aprill 2021

"Veri, rooste ja mana" mängusüsteem on tänu testmängudele saanud esimese põhjaliku uuenduse. Veel väheke ja saab paberile lasta mustandi II trüki.

"Veri, rooste ja mana" testmängude eesmärk on mängida, katsetada ja tagasisidet korjata, et reeglimehhanismid võimalikult hästi mängu eesmärke täidaksid.

Testmängud toimuvad kolmes järjestikkuses faasis:

  1. Testmängud kinnises ringis BarHiid Stuudio tuumikgrupiga. Siin käib eriti julge erinevate lahenduste katsetamine. Selle käigus saavad välja praagitud need osad mängust, mis kohe üldse ei tööta. Peamised alustalad, mis mängu kannavad, saavad võimalikult selge kuju.
  2. Testmängud stuudioväliste gruppidega, kus olen ise mängujuht. Selle käigus saab selgemaks, kui keeruline on praeguseid reegleid võõrastele mängijatele selgitada. Tulevad välja kohad, mis on segased ja kohad, mis lõhuvad mängu võlu.
  3. Testmängud stuudioväliste gruppidega, kus olen ise üks mängijatest. See on viimane mängureeglite kvaliteedi kontrollimise faas. Mängujuht on võõras, kes proovib ise kirjapandud reeglitest aru saada ja nende põhjal mängu läbi viia. Mängijana hoian ise reeglite osas suud kinni ja jälgin lihtsalt, kuidas võõrad inimesed omakeskis asjast aru saavad. Sekkun selgitusega ainult siis, kui asi hakkab ebameeldivalt sügavale kraavi kiskuma.

Pisike lõik praegustes testmängudes kasutusel oleva tegelase lehe pealt. Tegemist ei ole lõpliku versiooniga.

Hetkel on testmängud jätkuvalt esimeses faasis ja on vara öelda, millal on mäng piisavalt viisakas, et liikuda edasi teise faasi. Kui võimalik, siis mitte enne kui praegu möllav pandeemia on paremini kontrolli alla saadud. Uute ja võõraste reeglitega mängimine on niigi paras väljakutse. Veebi kaudu muutuks see veel keerulisemaks, sest kuigi videosilla võimalused on koroona-aastatega uhkelt kasvanud, on asi kaugel sellest, et videosuhtlus oleks võrdväärne silmast-silma rääkimisega. Ideaalis toimuksid teise ja kolmanda faasi testmängud seega füüsiliste kohtumistena, nii nagu on toimunud ka esimese faasi omad.

Kui testmängude kolmas faas ükskord läbitud, saab edasi minna raamatu vormistamise järgmiste sammudega, nagu toimetamine, illustratsioonid ja kujundus.