BarHiid Stuudio logo

Aasta kokkuvõte

Postitusaeg: jaanuar 2020

Head uut aastat!

Millise aasta BarHiid Stuudio seljataha jättis? 2019 märksõnadeks on BarHiid Stuudio jaoks tormilisus ja natuke eneseotsingut.

Aasta 2019 algas arvutimänguseikluse "Vangid" lõpliku versiooni üles laadimisega. Aasta teisel poolel sündis samast seiklusest ka 15-osaline "Appi, Vangis!" videoseeria nende jaoks, kes eelistavad seiklust mängimise asemel vaadata. "Vangide" valmimist märkas ka ajakirjandus, näiteks kirjutasid meist Level1.ee, Geenius ja Õhtuleht.

Peale selle sai aastal 2019 BarHiid Stuudio oma väikese varba kirjandusmaailma ukse vahele, kui ulmeajakiri Reaktor avaldas meie esimese lühiloo "Sierra". "Sierra" osales ka üleriigilisel lühijuttude võistlusel, kus 79 erinevat ulmeteemalist lühijuttu konkureerisid kümnele auhinnalisele kohale. BarHiid Stuudio maandus seal vastuolulisi tundeid tekitavale 11. kohale.

2019. aasta jooksul ilmus BarHiid Stuudios kokku neli arvustust. Kaks nendest olid kirjalikud ja käsitlesid raamatuid "Cthulhu kutse" ja "Blood, Sweat and Pixels" ning kaks olid video kujul, üks videomängust "Call of Cthulhu" ja teine telesarjast "Kiirabihaigla".

BarHiid Stuudio koduleht sai 2019. aastal juba kolmanda disaini. Kas mäletad veel meie esimest ja teist versiooni? Ületegemise käigus sai BarHiid Stuudio ka selgema eesmärgi ning suur osa varem siin olnud materjalist lendas minema teistele lehtedele, et võimaldada BarHiid Stuudio häirimatu pühendumine lugude meisterdamisele, eelkõige videomängude kujul.

Saime aasta jooksul ka juurde natuke toetust, kuid plussi jõudmiseks vajame rohkem.

Mida on oodata 2020 aastalt?

Alustuseks on BarHiid Stuudios valmimas uus õudusteemaline lühilugu. Loodetavasti saame sellele joone alla ja leiame avaldaja juba lähikuudel.

2020 aasta põhieesmärgiks on aga edasi liikumine mängudega. Töölaual on videomäng "Lumes" ja jutumäng, mille kohta tuleb täpsemat infot juba õige varsti. Seega kui 2019 aasta oli BarHiid Stuudio jaoks kirju ja mitmesuunaline, siis 2020 aastast on Stuudiol terav fookus mängude valmistamisel.