BarHiid Stuudio logo

NWN Vangid 2.0

Postitusaeg: oktoober 2017

"Tapasaare Vangid" oli vinge idee, aga nagu reaalsus meelde tuletas, iseseisvatele mänguloojatele ammutuntud lõks. Ei ole mõistlik võtta oma kõige esimeseks sammuks üliambitsioonikat projekti.

Barhiid Stuudio ei lõpeta arvutimängude loomist, aga "Tapasaare Vangide" mängu sellisel kujul, nagu see plaanitud oli, praegu teoks teha võimalik ei ole. Selle asemel taandab Barhiid Stuudio enda plaanid realistlikult jõukohasematele projektidele.

Esmalt taastan pildilt kadunud "NWN: Vangid" arvutimängumooduli. Käin selle üle, et parandada mõned ilmsiks tulnud vead ja vahetan omal ajal suvalised internetist kopeeritud muusika, heliklipid ja pildid originaalloomingu ja litsentseeritud teoste vastu. See saab olema mahukas töö, sest ümber tuleb teha suur osa mängust ja kõik videod ning praegu pole veel selge, kuidas uued illustratsioonid, helid ja muusika sünnivad.

Kui see lõpuks tehtuks saab, jõuab moodul oma täies hiilguses tasuta mängimiseks Barhiid Stuudio kodulehele.

Kui "NWN Vangid 2.0" on uuel kujul valmis, tõstan pilgu edasi ja mõtlen läbi järgmise jõukohase mänguprojekti, mis võib, aga ei pruugi "Vangidega" seotud olla.

Ühtpidi on halb tunne alla vanduda, kuid teistpidi tekitab kompromiss kergendust ja isegi elevust, sest eesmärgid on nüüd seatud tehtavale tasemele.