BarHiid Stuudio logo

Pagana koodimine!

Postitusaeg: september 2016

Vangide kirjutamine oleks lust ja lillepidu, kui kogu töö seisneks selles, et mõelda välja mis peaks mängus juhtuma. Paraku on reaalsus see, et välja tuleb mõelda ka kuidas see asi juhtub. Ja see tähendab tundide kaupa lolli järjekindlusega koodide taga istumist.

Viimased õhtud Vangide kallal on kulunud sellele, et mõistatada, miks järjekordne kood ei toimi. See pole isegi keeruline kood. See peaks käivitama dialoogi juhul kui mängija tegelasega vestlust alustab ning mitte alustama vestlust, vaid piirduma üheainsa repliigiga juhul kui mängija on vestluse juba ühe korra lõpetanud (ning jõudnud üheni kahest võimalikust lõpust). Paraku juhtub vestluse teistkordsel algatamisel kõiksugu muud tantsu, kui lihtsa ühekordse repliigi vastamine NPC poolt.

Tahaks teada, kui palju aega protsentuaalselt olen Vangide kirjutamisel kulutanud sedalaadi probleemide lahendamisele.

Tempo on olnud aeglane ka seetõtu, et minu motivatsioon sai hoobi mõned kuud tagasi juhtunud äparduse tõttu, mis nõudis muuhulgas ohvirks Hella Memme trahtri. Korrutan endale, et pikas perspektiivis tuleb see mängu kvaliteedile kasuks, sest teha teist korda on teha paremini.