BarHiid Stuudio logo

Uue projekti tähtaeg

Postitusaeg: juuni 2017

Asjad on edasi liikunud ja Barhiid Stuudio esimene videomäng "Tapasaare intervjuu" on saanud valmimistähtaja. Selleni on veel ainult mõned kuud oodata, plaanime mängu Barhiid Stuudio kodulehele üles laadida 1. september 2017.

"Tapasaare intervjuu" on esimene demonstratsioon aspektidest, mille põhjal valmib põhimäng "Tapasaare vangid" ja pakub mänguaega vaid kümnekonna minuti jagu, kuid on samas tõestus, et stuudiol on projektiga tõsi taga.

Põhimäng "Tapasaare vangid" on samuti teinud läbi natuke struktuurimuutusi. Algselt oli plaanis teha mäng kolme peatükiga, kus iga peatükk erineb eelmisest tegevuspaiga, atmosfääri ja rõhuasetuse poolest. Selle asemel keskendub stuudio praegu ainult esimesele peatükile, millest saab omaette mäng. Kes teab, mida kujutab endast meie kunagine "NWN Vangid" esimene peatükk, võib teadmiseks võtta, et Tapasaare Vangid tuleb sama asja remake täiesti uues kuues, suurte erinevuste ja parandustega.

Mängu jagamine kolmeks eraldi mänguks kolme peatüki asemel näib nii hea mõttena, et ei teagi, miks üldse kunagi teisiti plaanitud sai. See muudab teose päriselt valmis saamise käegakatsutavamaks, annab võimaluse koguda enne edasiliikumist tagasisidet mängijatelt, vältida liigset kiirustamist järgmise peatüki juurde edasi liikumisel ja toob ilmale iseseisva tervikliku mängu ka juhul kui elu peaks enne järgede valmis saamist vahele tulema.

Kuigi kolm mängu on plaanis omavahel siduda, nii et ühe mängu otsused järgmisesse edasi kanduvad, et jää ükski osa loo mõttes pooleli. Iga osa moodustab tervikliku iseseisva seikluse. Kui mängija ei tea, ei jää tal ühegi osa lõpus muljet, nagu oleks tegemist vaid ühe pooliku osaga.

Veel enne "Tapasaare intervjuu" valmimist, tekib aga võimalus abiks olla ja oma nimi tiitritesse saada ka Sinul. Sellest täpsemalt juba mõne aja pärast.